1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Tesla’dan Apple Vision Pro Uyarısı: Dikkatli Olun!

Tesla’dan Apple Vision Pro Uyarısı: Dikkatli Olun!
0

Tesla, Apple’ın yeni karma gerçeklik gözlüğü Vision Pro’nun piyasaya sürülmesiyle birlikte sürücülere uyarıda bulundu. Sosyal medyada, Tesla sahiplerinin Vision Pro gözlüklerini takarken araç kullanırken görüldüğü görüntüler viral oldu. Bu görüntülerin ardından ABD Ulaştırma Bakanı Pete Buttigieg, mevcut tüm araçlarda sürücünün her zaman devrede olması gerektiğinin uyarısında bulundu.

Bir Apple kullanıcısının Vision Pro gözlükleriyle araç kullanırken polis tarafından durdurulmasının ardından geldi. Apple’ın kullanıcı kılavuzunda da sürüş sırasında kulaklığın kullanılmaması konusunda uyarıda bulunulduğu görüldü.

Tesla, otonom modda olsa bile sürücülerin her zaman “aracınızın kontrolünü ve sorumluluğunu sürdürmesi” gerektiğini söylüyor. 2 Şubat’ta piyasaya sürülen Apple Vision Pro, 3.499 dolardan başlayan fiyatlarla şimdilik yalnızca ABD’de satışa sunuldu.

Tesla’nın uyarısı, Vision Pro gözlüklerinin sürüş sırasında dikkat dağıtıcı olabileceği ve sürücülerin güvenliğini tehlikeye atabileceği endişelerini gündeme getiriyor. Vision Pro gözlükleri, kullanıcıların sanal ve artırılmış gerçeklik deneyimleri yaşamalarına olanak tanıyor. Ancak, bu deneyimler sırasında sürücülerin dikkatlerinin dağılması ve kazalara yol açması riski bulunuyor.

ABD Ulaştırma Bakanı Pete Buttigieg’in uyarısı da bu endişeleri destekliyor. Buttigieg, mevcut tüm araçlarda sürücünün her zaman devrede olması gerektiğini ve Vision Pro gözlüklerinin kullanımının dikkatli bir şekilde değerlendirilmesi gerektiğini vurguladı.

Sonuç olarak, Tesla’nın ve ABD Ulaştırma Bakanlığı’nın uyarıları, sürücülerin Vision Pro gözlüklerini kullanırken dikkatli olmaları gerektiğini ve sürüş sırasında bu gözlükleri kullanmaktan kaçınmaları gerektiğini gösteriyor. Vision Pro gözlükleri, sürüş sırasında dikkat dağıtıcı olabilir ve sürücülerin güvenliğini tehlikeye atabilir.

Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir