1. Anasayfa
 2. Film / Diziler

En İyi Aksiyon 10 Aksiyon Filmi

En İyi Aksiyon 10 Aksiyon Filmi
0

Aksiyon filmleri, adrenalin dolu sahneleri ve heyecan verici hikayeleriyle izleyicileri her zaman büyülüyor. 30 Ocak 2024’te vizyona girecek olan aksiyon filmleri de birbirinden iddialı yapımlarla dolu. İşte sizler için seçtiğimiz 10 aksiyon filmi:

 1. John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4, Keanu Reeves’in başrolünde yer aldığı John Wick serisinin dördüncü filmidir. Film, John Wick’in yeni düşmanlarıyla mücadelesini konu almaktadır.

John Wick: Chapter 4’ün konusu şöyledir:

John Wick, önceki filmlerdeki olayların ardından inzivaya çekilmiştir. Ancak, eski bir arkadaşı olan Winston, onu emekliliğinden çıkmaya zorlar. Winston, John Wick’e, Yüksek Masa’nın yeni lideri olan Marquis de Gramont’un kendisini öldürmek istediğini söyler.

John Wick, Yüksek Masa’nın peşine düşer ve onları New York’tan Paris’e, Berlin’den Japonya’ya kadar takip eder. Yol boyunca, yeni düşmanlarla ve eski dostlarla karşılaşır.

John Wick, sonunda Marquis de Gramont’u bulur ve onunla karşı karşıya gelir. İkili arasında uzun ve zorlu bir mücadele yaşanır. Sonunda, John Wick galip gelir ve Yüksek Masa’yı yenmeyi başarır.

John Wick: Chapter 4, aksiyon dolu sahneleri, etkileyici görsel efektleri ve Keanu Reeves’in muhteşem performansıyla izleyicileri büyülüyor. Film, serinin hayranlarını memnun edecek ve yeni izleyicileri de kendine hayran bırakacak bir yapım.

John Wick: Chapter 4’ün yönetmenliğini Chad Stahelski üstleniyor. Filmin senaryosunu Shay Hatten ve Michael Finch kaleme alıyor. Filmin başrollerinde Keanu Reeves, Donnie Yen, Bill Skarsgård, Laurence Fishburne ve Hiroyuki Sanada yer alıyor.

John Wick: Chapter 4, 24 Mart 2023’te vizyona girdi.

 1. Mission: Impossible 7

Mission: Impossible 7, Tom Cruise’un başrolünde yer aldığı Mission: Impossible serisinin yedinci filmidir. Film, Ethan Hunt ve ekibinin yeni bir göreve atılmasını konu almaktadır.

Mission: Impossible 7’nin konusu şöyledir:

Ethan Hunt ve ekibi, bir önceki filmdeki olayların ardından dağılmıştır. Ancak, yeni bir tehdit ortaya çıkınca, IMF (Impossible Missions Force) onları tekrar göreve çağırır.

Bu sefer, Ethan Hunt ve ekibi, dünyayı yok edebilecek bir teknolojiyi ele geçirmek isteyen bir terörist örgütüyle karşı karşıyadır. Örgütün lideri, Ethan Hunt’un eski düşmanı olan Solomon Lane’dir.

Ethan Hunt ve ekibi, bu tehlikeyi önlemek için dünyanın dört bir yanına seyahat ederler. Yol boyunca, zorlu görevlerle karşılaşırlar ve hayatlarını tehlikeye atarlar.

Mission: Impossible 7, aksiyon dolu sahneleri, etkileyici görsel efektleri ve Tom Cruise’un muhteşem performansıyla izleyicileri büyülüyor. Film, serinin hayranlarını memnun edecek ve yeni izleyicileri de kendine hayran bırakacak bir yapım.

Mission: Impossible 7’nin yönetmenliğini Christopher McQuarrie üstleniyor. Filmin senaryosunu Christopher McQuarrie ve Eric Warren Singer kaleme alıyor. Filmin başrollerinde Tom Cruise, Rebecca Ferguson, Ving Rhames, Simon Pegg, Vanessa Kirby ve Hayley Atwell yer alıyor.

Mission: Impossible 7, 14 Temmuz 2023’te vizyona girdi.

 1. Fast & Furious 10

Fast & Furious 10, Vin Diesel’in başrolünde yer aldığı Fast & Furious serisinin onuncu filmidir. Film, Dominic Toretto ve ekibinin yeni bir düşmanla mücadelesini konu almaktadır.

Fast & Furious 10’un konusu şöyledir:

Dominic Toretto ve ekibi, önceki filmlerdeki olayların ardından huzurlu bir hayat sürmektedir. Ancak, geçmişlerinden gelen bir düşman olan Dante, onları tekrar tehdit etmeye başlar.

Dante, Dominic Toretto’nun ailesini ve arkadaşlarını kaçırır ve onu dünyayı yok edebilecek bir silahı ele geçirmeye zorlar. Dominic Toretto, Dante’nin planlarını阻止 etmek için ekibini toplar ve yeni bir maceraya atılırlar.

Fast & Furious 10, aksiyon dolu sahneleri, etkileyici görsel efektleri ve Vin Diesel’in muhteşem performansıyla izleyicileri büyülüyor. Film, serinin hayranlarını memnun edecek ve yeni izleyicileri de kendine hayran bırakacak bir yapım.

Fast & Furious 10’un yönetmenliğini Louis Leterrier üstleniyor. Filmin senaryosunu Justin Lin ve Dan Mazeau kaleme alıyor. Filmin başrollerinde Vin Diesel, Jason Statham, Michelle Rodriguez, Tyrese Gibson, Ludacris, John Cena ve Charlize Theron yer alıyor.

Fast & Furious 10, 19 Mayıs 2023’te vizyona girdi.

 1. The Batman 2

Robert Pattinson’ın başrolünde yer aldığı The Batman, 2022 yılının en çok beğenilen filmlerinden biriydi. Filmin devamı olan The Batman 2, Batman’in yeni düşmanlarıyla mücadelesini konu alıyor.

 1. Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder, Chris Hemsworth’un başrolünde yer aldığı Thor serisinin dördüncü filmidir. Film, Thor’un yeni bir macerasını konu almaktadır.

Thor: Love and Thunder’ın konusu şöyledir:

Thor, önceki filmlerdeki olayların ardından uzayda yeni bir hayat kurmuştur. Ancak, eski sevgilisi Jane Foster, Mighty Thor olarak geri döner ve Thor’dan yardım ister.

Thor ve Jane Foster, birlikte yeni bir düşman olan Gorr the God Butcher ile mücadele etmek zorundadırlar. Gorr, tüm tanrıları öldürmeye kararlıdır ve Thor ve Jane Foster, onu durdurmak için ellerinden geleni yapmalıdırlar.

Thor: Love and Thunder, aksiyon dolu sahneleri, etkileyici görsel efektleri ve Chris Hemsworth’un muhteşem performansıyla izleyicileri büyülüyor. Film, serinin hayranlarını memnun edecek ve yeni izleyicileri de kendine hayran bırakacak bir yapım.

Thor: Love and Thunder’ın yönetmenliğini Taika Waititi üstleniyor. Filmin senaryosunu Taika Waititi ve Jennifer Kaytin Robinson kaleme alıyor. Filmin başrollerinde Chris Hemsworth, Natalie Portman, Tessa Thompson, Christian Bale, Jaimie Alexander ve Russell Crowe yer alıyor.

Thor: Love and Thunder, 8 Temmuz 2022’de vizyona girdi.

 1. Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever, Chadwick Boseman’ın başrolünde yer aldığı Black Panther serisinin ikinci filmidir. Film, T’Challa’nın ölümünden sonra Wakanda’nın yeni kralını ve Black Panther’ı belirleme sürecini konu almaktadır.

Black Panther: Wakanda Forever’ın konusu şöyledir:

T’Challa’nın ölümünden sonra, Wakanda tahtı boş kalmıştır. Wakanda halkı, yeni kralı ve Black Panther’ı belirlemek için bir araya gelir. Ancak, bu süreçte Wakanda, yeni bir düşman olan Namor ve su altı krallığı Talokan ile karşı karşıya gelir.

Wakanda halkı, yeni kralı ve Black Panther’ı belirlerken aynı zamanda Namor ve Talokan’ın tehdidiyle de mücadele etmek zorundadır. Wakanda, bu zorlu süreçte birliğini ve gücünü koruyabilecek midir?

Black Panther: Wakanda Forever, aksiyon dolu sahneleri, etkileyici görsel efektleri ve güçlü oyuncu kadrosuyla izleyicileri büyülüyor. Film, serinin hayranlarını memnun edecek ve yeni izleyicileri de kendine hayran bırakacak bir yapım.

Black Panther: Wakanda Forever’ın yönetmenliğini Ryan Coogler üstleniyor. Filmin senaryosunu Ryan Coogler ve Joe Robert Cole kaleme alıyor. Filmin başrollerinde Letitia Wright, Lupita Nyong’o, Danai Gurira, Winston Duke, Angela Bassett, Martin Freeman ve Tenoch Huerta yer alıyor.

Black Panther: Wakanda Forever, 11 Kasım 2022’de vizyona girdi.

 1. Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse, Miles Morales’in başrolünde yer aldığı Örümcek-Adam: Örümcek Evrenine (Spider-Man: Into the Spider-Verse) filminin devam filmidir. Film, Miles Morales’in farklı evrenlerden gelen Örümcek Adamlarla birlikte yeni bir maceraya atılmasını konu almaktadır.

Spider-Man: Across the Spider-Verse’in konusu şöyledir:

Miles Morales, Örümcek Evrenine’ndeki macerasından sonra New York’a geri döner. Ancak, kısa süre sonra yeni bir tehdit ortaya çıkar. Bu tehdit, Örümcek Evrenine’ni yok etmek isteyen Spot’tur.

Miles Morales, Spot’u durdurmak için farklı evrenlerden gelen Örümcek Adamlarla birlikte çalışmak zorundadır. Bu Örümcek Adamlar arasında Gwen Stacy, Miguel O’Hara ve Peter B. Parker yer almaktadır.

Miles Morales ve Örümcek Adamlar, Spot’u durdurmak için bir araya gelirler. Ancak, Spot çok güçlüdür ve Örümcek Adamlar onu yenmek için zorlu bir mücadele vermek zorundadırlar.

Spider-Man: Across the Spider-Verse, aksiyon dolu sahneleri, etkileyici görsel efektleri ve güçlü oyuncu kadrosuyla izleyicileri büyülüyor. Film, Örümcek Evrenine serisinin hayranlarını memnun edecek ve yeni izleyicileri de kendine hayran bırakacak bir yapım.

Spider-Man: Across the Spider-Verse’in yönetmenliğini Joaquim Dos Santos, Kemp Powers ve Justin K. Thompson üstleniyor. Filmin senaryosunu Phil Lord ve Christopher Miller kaleme alıyor. Filmin başrollerinde Shameik Moore, Hailee Steinfeld, Jake Johnson, Oscar Isaac, Issa Rae ve Daniel Kaluuya yer alıyor.

Spider-Man: Across the Spider-Verse, 2 Haziran 2023’te vizyona girdi.

 1. The Flash

Ezra Miller’ın başrolünde yer aldığı The Flash, DC Genişletilmiş Evreni’nin en çok beklenen filmlerinden biri. Film, Flash’ın zaman yolculuğu yaparak geçmişini değiştirmesini konu alıyor.

 1. Aquaman and the Lost Kingdom

Aquaman and the Lost Kingdom, Jason Momoa’nın başrolünde yer aldığı Aquaman filminin devam filmidir. Film, Aquaman’in yeni bir macerasını konu almaktadır.

Aquaman and the Lost Kingdom’ın konusu şöyledir:

Aquaman, Atlantis’in kralı olarak görevine devam etmektedir. Ancak, yeni bir tehdit ortaya çıkar. Bu tehdit, Atlantis’in kayıp krallığı olan Necrom’dur.

Necrom’un kralı olan Orm Marius, Aquaman’i yenmek ve Atlantis’i ele geçirmek istemektedir. Aquaman, Orm Marius’u durdurmak için Mera, Vulko ve diğer müttefikleriyle birlikte çalışmak zorundadır.

Aquaman and the Lost Kingdom, aksiyon dolu sahneleri, etkileyici görsel efektleri ve güçlü oyuncu kadrosuyla izleyicileri büyülüyor. Film, Aquaman serisinin hayranlarını memnun edecek ve yeni izleyicileri de kendine hayran bırakacak bir yapım.

Aquaman and the Lost Kingdom’ın yönetmenliğini James Wan üstleniyor. Filmin senaryosunu David Leslie Johnson-McGoldrick ve Jason Momoa kaleme alıyor. Filmin başrollerinde Jason Momoa, Amber Heard, Patrick Wilson, Yahya Abdul-Mateen II, Dolph Lundgren ve Nicole Kidman yer alıyor.

Aquaman and the Lost Kingdom, 17 Mart 2023’te vizyona girdi.

 1. Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3, Chris Pratt’in başrolünde yer aldığı Guardians of the Galaxy serisinin üçüncü filmidir. Film, Galaksinin Koruyucuları’nın yeni bir macerasını konu almaktadır.

Guardians of the Galaxy Vol. 3’ün konusu şöyledir:

Galaksinin Koruyucuları, uzayda yeni bir göreve çıkarlar. Bu görev sırasında, geçmişlerinden gelen bir düşmanla karşılaşırlar. Bu düşman, Galaksinin Koruyucuları’nı yok etmek istemektedir.

Galaksinin Koruyucuları, bu düşmanı yenmek için bir araya gelirler. Ancak, bu düşman çok güçlüdür ve Galaksinin Koruyucuları onu yenmek için zorlu bir mücadele vermek zorundadırlar.

Guardians of the Galaxy Vol. 3, aksiyon dolu sahneleri, etkileyici görsel efektleri ve güçlü oyuncu kadrosuyla izleyicileri büyülüyor. Film, Guardians of the Galaxy serisinin hayranlarını memnun edecek ve yeni izleyicileri de kendine hayran bırakacak bir yapım.

Guardians of the Galaxy Vol. 3’ün yönetmenliğini James Gunn üstleniyor. Filmin senaryosunu da James Gunn kaleme alıyor. Filmin başrollerinde Chris Pratt, Zoe Saldana, Dave Bautista, Karen Gillan, Pom Klementieff, Bradley Cooper ve Vin Diesel yer alıyor.

Guardians of the Galaxy Vol. 3, 5 Mayıs 2023’te vizyona girdi.

TeknoFex.net

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir