1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Elon Musk Optimus Robot ile ‘Yürüyüşe’ Çıktı

Elon Musk Optimus Robot ile ‘Yürüyüşe’ Çıktı
0

Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk, Tesla AI Günü’nde Optimus robotunun ilk prototipini tanıttı. Musk, Optimus robotunun önümüzdeki yıllarda üretime geçmesini ve milyonlarca adet satılmasını hedefliyor.

Optimus robotu, 173 santimetre boyunda ve 57 kilogram ağırlığında. Robot, Tesla’nın kendi geliştirdiği yapay zeka yazılımı ile çalışıyor. Optimus, sensörler ve kameralar kullanarak çevresini algılayabiliyor ve hareketlerini buna göre ayarlayabiliyor. Robot ayrıca, nesneleri kavrayabilir ve taşıyabilir.

Musk, Optimus robotunun önümüzdeki yıllarda üretime geçmesini ve milyonlarca adet satılmasını hedefliyor. Musk, Optimus robotunun insanların tehlikeli veya sıkıcı işleri yapmasını önleyeceğini ve insanların daha yaratıcı işlere odaklanmasını sağlayacağını düşünüyor.

Optimus robotu, henüz geliştirme aşamasında ve üretime geçmesi için birkaç yıla ihtiyaç var. Ancak, Optimus robotunun tanıtımı, yapay zeka ve robotik alanında önemli bir gelişme olarak değerlendiriliyor.

Elon Musk, Optimus robotu ile birlikte bir video da paylaştı. Videoda, Musk Optimus robotunu kontrol ediyor ve robotla birlikte yürüyor. Video, Optimus robotunun hareket kabiliyetinin oldukça iyi olduğunu gösteriyor.

Optimus robotu, yapay zeka ve robotik alanında önemli bir gelişme olarak değerlendiriliyor. Optimus robotunun önümüzdeki yıllarda üretime geçmesi ve milyonlarca adet satılması bekleniyor. Optimus robotunun, insanların tehlikeli veya sıkıcı işleri yapmasını önleyeceği ve insanların daha yaratıcı işlere odaklanmasını sağlayacağı düşünülüyor.

 

Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir